Nowy Banner Banner 2

Zaplanuj swoje pożegnanie

    (Funeral Preplanning) jest słowem zaczerpniętym z języka angielskiego i bardzo trudno jest znaleźć jego jednowyrazowy odpowiednik w języku polskim. Funeral planning polega na wcześniejszym zaplanowaniu i ustaleniu wszelkich szczegółów związanych z własnym jak i najbliższych pogrzebem. Wraz z rozwojem cywilizacji i wzrostem tempa życia tego typu usługa zaakceptowana w krajach zachodnich, znalazła swoje odzwierciedlenie także i w Polsce.

    Jest wiele powodów, dla których osoba może za życia zastanawiać się nad przygotowaniem własnego pogrzebu. Główny to poczucie bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo to wiara w to, iż twoje życzenia i preferencje związane z przebiegiem ceremonii zostaną spełnione. Bezpieczeństwo to wiedza, iż twoi najbliżsi zostali uwolnieni od uciążliwych decyzji, które muszą być podjęte w okresie nadejścia śmierci. Bezpieczeństwo związane z wiedzą, iż wszystkie rozliczenia finansowe nie ulegną zmianie i zostaną z góry zaplanowane.

     Planowanie własnego pogrzebu jest jednym z najbardziej przemyślanych działań, które możesz zrobić dla swojej rodziny. Jest to jedna z niewielu rzeczy, o której nie lubimy myśleć, jednak prędzej czy później dotknie ona nas wszystkich. Jeśli z dzisiejszego punktu widzenia przygotowanie własnego pogrzebu wygląda na trudne, to wyobraź sobie jak trudny to będze okres dla twojej rodziny, gdy przyjdzie im to wszystko organizować. Możemy zatem pomóc poprzez przygotowanie niezbędnego planu tak, aby w momencie nadejścia tej chwili twoja rodzina posiadała pełną informację na temat przebiegu całej uroczystości.

    Obecnie coraz więcej osób uświadamia sobie przewagę z planowania pogrzebu za życia. Wynika to między innymi ze wzrostu tempa życia, pozostania samotnym zarówno w kraju jak i na obczyźnie, gdzie naszymi sprawami nie będzie miał się kto zająć.