Nowy Banner Banner 2

Śmierć z dala od domu

    W momencie, gdy niespodziewane plany związane z pogrzebem muszą być przygotowane z dala od domu, a serca rodzin są rozdarte, trudno jest mówić o kosztach sprowadzenia osoby najbliższej z zagranicy. Jednakże ta kwestia jest równie ważna jak organizacja całej ceremonii i aby je ograniczyć, najlepszą praktyką jest kontakt z firmą na obszarze, gdzie zostanie zorganizowane nabożeństwo żałobne i pogrzeb. Dodatkowo firmy z Polski są zazwyczaj znacznie tańsze od zagranicznych.

Co zrobić w pierwszej kolejności.

      Należy zadzwonić do naszego zakładu pod telefon

  • 0048 71 332 60 60
  • 0048 506 026 377

 

      Wraz ze zgłoszeniem telefonicznym i złożeniem pełnomocnictwa jesteśmy w stanie podjąc dalsze kroki w celu sprowadzenia zwłok osoby zmarłej do domu. Zajmiemy się wszelkimi formalnościami, pozwoleniami i innymi wewnętrznymi przepisami, aby przewieźć najbliższą osobę jak najszybciej do domu.

    Bardzo duże doświadczenie związane ze świadczeniem usług międzynarodowych i znajomość specyfiki poszczególnych krajów daje gwarancję sprawnej organizacji podjętego zadania i stawia nas w czołówce polskich firm specjalizujących się w
międzynarodowym transporcie zmarłych
. W tego typu działaniach doświadczenie jest podstawą bezproblemowego przeprowadzenia kompleksowej usługi, ze względu na złożoność problemów pojawiających się w poszczególnych krajach.

      Transport zwłok osoby do domu następuje przy wykorzystaniu wszelkich dostępnych obecnie środków transportu. Najczęściej odbywa się drogą lądową, jednakże może nastąpić przy wykorzystaniu drogi powietrznej lub morskiej. We wszystkich sposobach nasza firma może uczestniczyć lub służyć pomocną informacją.

Pozwolenia, Certyfikaty

      Długoletnie doświadczenie w organizowaniu kompleksowych usług pogrzebowych, a także specjalizacja w międzynarodowym transporcie zwłok została uwieńczona otrzymaniem w dniu 10 marca 2006 zezwolenia o numerze 06-75-234 na wykonywanie czynności pogrzebowych na terenie Francji. Dzięki niemu nasza firma ma możliwość świadczenia usług w transporcie zwłok z zagranicy w całej Europie w tym z Francji do Polski jak i z Polski do Francji bez konieczności uczestnictwa pośredników, co wiąże się z kompleksowością oferowanych usług, indywidualnym podejściem i kontaktem z najbliższą rodziną zmarłego, a także znacznym obniżeniem kosztów świadczonej usługi. Dysponujemy dwoma samochodami Mercedesy Vito, które posiadają odpowiednie certyfikaty i przeglądy zgodne ze standardami i normami francuskimi.

      Zatrudniamy wysoko wykwalifikowanych pracowników znających języki obce: angielski, francuski, niemiecki, co ułatwia dokonania wszelkich formalności za granicą.

 

 

 

Międzynarodowy transport zwłok,

przydatne dokumenty do pobrania:

 

Oświadczenie o braku choroby zakaźnej

(plik MS Word 70 kB    lub    plik PDF 306 kB)

 

Upoważnienie Zakładu Pogrzebowego Archon na międzynarodowy transport zwłok

(plik MS Word 70 kB    lub    plik PDF 266 kB)

 

Wydanie zezwolenia na sprowadzenie zwłok z zagranicy dla Zakładu Pogrzebowego Archon

(plik MS Word 72 kB    lub    plik PDF 318 kB)

Pozwolenia, Certyfikaty

Długoletnie doświadczenie w organizowaniu kompleksowych usług pogrzebowych, a także specjalizacja w międzynarodowym transporcie zmarłych została uwieńczona otrzymaniem w dniu 10 marca 2006 zezwolenia o numerze 06-75-234 na wykonywanie czynności pogrzebowych na terenie Francji. Dzięki niemu nasza firma ma możliwość świadczenia usług w transporcie zwłok z zagranicy w całej Europie w tym z Francji do Polski jak i z Polski do Francji bez konieczności uczestnictwa pośredników, co wiąże się z kompleksowością oferowanych usług, indywidualnym podejściem i kontaktem z najbliższą rodziną zmarłego, a także znacznym obniżeniem kosztów świadczonej usługi. Dysponujemy dwoma samochodami Mercedesy Vito, które posiadają odpowiednie certyfikaty i przeglądy zgodne ze standardami i normami francuskimi.

Zatrudniamy wysoko wykwalifikowanych pracowników znających języki obce: angielski, francuski, niemiecki, co ułatwia dokonania wszelkich formalności za granicą.