Nowy Banner Banner 2

Śmierć z dala od domu

     W momencie, gdy niespodziewane plany związane z pogrzebem muszą być przygotowane z dala od domu, a serca rodzin są rozdarte, trudno jest mówić o kosztach sprowadzenia osoby najbliższej z zagranicy. Jednakże ta kwestia jest równie ważna jak organizacja całej ceremonii i aby je ograniczyć, najlepszą praktyką jest kontakt z firmą na obszarze, gdzie zostanie zorganizowane nabożeństwo żałobne i pogrzeb. Dodatkowo firmy z Polski są zazwyczaj znacznie tańsze od zagranicznych.

Co zrobić w pierwszej kolejności.

      Należy zadzwonić do naszego zakładu pod telefon

  • 0048 71 332 60 60
  • 0048 506 026 377

 

      Wraz ze zgłoszeniem telefonicznym i złożeniem pełnomocnictwa jesteśmy w stanie podjąc dalsze kroki w celu transportu zwłok osoby zmarłej do domu. Zajmiemy się załatwianiem wszelkich formalności, dodatkowo znajomość złożonych przepisów prawa obowiązujących w poszczególnychh krajach, oraz doświadczenie pozwolą nam przewieźć najbliższą osobę jak najszybciej do domu.

    Bardzo duże doświadczenie związane ze świadczeniem usług międzynarodowych i znajomość specyfiki poszczególnych krajów daje gwarancję sprawnej organizacji podjętego zadania i stawia nas w czołówce polskich firm specjalizujących się w
międzynarodowym przewozie zwłok. W tego typu działaniach doświadczenie jest podstawą bezproblemowego przeprowadzenia kompleksowej usługi, ze względu na złożoność przepisów pojawiających się w poszczególnych krajach.

      Sprowadzenie zwłok osoby do domu następuje przy wykorzystaniu wszelkich dostępnych obecnie środków transportu. Najczęściej odbywa się drogą lądową, jednakże może nastąpić przy wykorzystaniu drogi powietrznej lub morskiej. We wszystkich sposobach nasza firma może uczestniczyć lub służyć pomocną informacją.

class="empty"

Pełna informacja
Niezależnie od tego, czy planują Państwo na przód zorganizowanie pochówku, czy nagle nadeszła ta chwila by go zorganizować, nasz personel jest przygotowany aby przekazać pełną i rzetelną informację w zależności od zaistniałej sytuacji.


Indywidualne podejście
Do każdej sytuacji staramy się podejść w sposób indywidualny i sprostać nawet najbardziej nietypowym i wygórowanym życzeniom.


Międzynarodowe certyfikaty
Jesteśmy jedną z dwóch firm, które posiadają pozwolenie na sprowadzenie osoby zmarłej z terenów Francji, co wpływa na znaczne obniżenie kosztów w stosunku do firm francuskich.

class="empty"

fvretgt

Pozwolenia, Certyfikaty

      Długoletnie doświadczenie w organizowaniu kompleksowych usług pogrzebowych, a także specjalizacja w międzynarodowym transporcie zmarłych została uwieńczona otrzymaniem w dniu 10 marca 2006 zezwolenia o numerze 06-75-234 na wykonywanie czynności pogrzebowych na terenie Francji. Dzięki niemu nasza firma ma możliwość świadczenia usług w przewozie zwłok z zagranicy w całej Europie w tym z Francji do Polski jak i z Polski do Francji bez konieczności uczestnictwa pośredników, co wiąże się z kompleksowością oferowanych usług, indywidualnym podejściem i kontaktem z najbliższą rodziną zmarłego, a także znacznym obniżeniem kosztów świadczonej usługi. Dysponujemy dwoma samochodami Mercedesy Vito, które posiadają odpowiednie certyfikaty i przeglądy zgodne ze standardami i normami francuskimi.

      Zatrudniamy wysoko wykwalifikowanych pracowników znających języki obce: angielski, francuski, niemiecki, co ułatwia dokonania wszelkich formalności za granicą.

 

 

Międzynarodowy transport zmarłych

przydatne dokumenty do pobrania:

 

Oświadczenie o braku choroby zakaźnej

(plik MS Word 70 kB    lub    plik PDF 306 kB)

 

Upoważnienie Zakładu Pogrzebowego Archon

na międzynarodowy transport zwłok

(plik MS Word 70 kB    lub    plik PDF 266 kB)

 

Wydanie zezwolenia na sprowadzenie zwłok

z zagranicy dla Zakładu Pogrzebowego Archon

(plik MS Word 72 kB    lub    plik PDF 318 kB)